Rozwój gamingu, streamingu?

Nowa aplikacja do streamowania gier wideo jest już dostępna!

Rynek świata gier wideo jest olbrzymi, a konkurencja nie śpi. Na świat wyszła właśnie nowa aplikacja GAMING wydana przez Facebook. Do czego będzie służyła aplikacja i do kogo jest skierowana? Otóż aplikacja będzie umożliwiała streamowanie gier, a tym samym ich oglądanie. Powstała by zaspokoić potrzeby graczy, wszystkich miłośników gier – czynnych i biernych.

Rynek jest ogromny, a konkurencji niewiele. Zatem wyłonił się nowy gracz w branży,  mający wielki potencjał i potężny kapitał inwestycyjny – Facebook. Stanie on tuż obok obecnych liderów: Twitcha i Youtube’a. Możemy być pewni, że będzie starał się jak najszybciej dogonić obie platformy i zapewnić równie wysoki poziom.

 

Przestrzeń jest ogromna, natomiast nowy potentat nie ma wcale najtrudniejszego zadania i startu, ponieważ posiada już zgromadzone bardzo liczne zasoby. Społeczność Facebooka liczy już 2,5 miliardów osób z których aż 700 milionów interesuje się tematem gier. Zakres tematyczny również ma być szeroki – nie będą to jedynie najpopularniejsze gry, ale również te mniej znane tytuły, tak by każdy gracz odnalazł swoje miejsce i został tam na dłużej.

Aplikacja na ten moment jest zupełnie darmowa i możliwa do pobrania na androida w sklepie Google Play. Niestety chwilę dłużej muszą poczekać zwolennicy iOS’a, ponieważ aplikacja oczekuje jeszcze na publikację w App Store. Zachęcamy zatem usiąść wygodnie w swoim fotelu, najwygodniej będzie oczywiście w fotelu IMBA! i przetestować nowinki, które zostały nam zaserwowane.

 

PodobneWPISY
Podsumowanie Roku 2020

Podsumowanie Roku 2020

Zakończyliśmy już rok 2020, zebraliśmy informacje, sprawdźmy jaki to był rok branży gamingowej!

obserwuj nas na instagramie