Rozwój gamingu, streamingu?

Nowa aplikacja do streamowania gier wideo jest już dostępna!

Rynek świata gier wideo jest olbrzymi, a konkurencja nie śpi. Na świat wyszła właśnie nowa aplikacja GAMING wydana przez Facebook. Do czego będzie służyła aplikacja i do kogo jest skierowana? Otóż aplikacja będzie umożliwiała streamowanie gier, a tym samym ich oglądanie. Powstała by zaspokoić potrzeby graczy, wszystkich miłośników gier – czynnych i biernych.

Rynek jest ogromny, a konkurencji niewiele. Zatem wyłonił się nowy gracz w branży,  mający wielki potencjał i potężny kapitał inwestycyjny – Facebook. Stanie on tuż obok obecnych liderów: Twitcha i Youtube’a. Możemy być pewni, że będzie starał się jak najszybciej dogonić obie platformy i zapewnić równie wysoki poziom.

 

Przestrzeń jest ogromna, natomiast nowy potentat nie ma wcale najtrudniejszego zadania i startu, ponieważ posiada już zgromadzone bardzo liczne zasoby. Społeczność Facebooka liczy już 2,5 miliardów osób z których aż 700 milionów interesuje się tematem gier. Zakres tematyczny również ma być szeroki – nie będą to jedynie najpopularniejsze gry, ale również te mniej znane tytuły, tak by każdy gracz odnalazł swoje miejsce i został tam na dłużej.

Aplikacja na ten moment jest zupełnie darmowa i możliwa do pobrania na androida w sklepie Google Play. Niestety chwilę dłużej muszą poczekać zwolennicy iOS’a, ponieważ aplikacja oczekuje jeszcze na publikację w App Store. Zachęcamy zatem usiąść wygodnie w swoim fotelu, najwygodniej będzie oczywiście w fotelu IMBA! i przetestować nowinki, które zostały nam zaserwowane.

 

PodobneWPISY
PC Gaming Show 2020

PC Gaming Show 2020

Kolejne wielkie gamingowe wydarzenie jest już za nami. PC Gaming Show 2020 to event przeznaczony dla miłośników gier wideo na PC. Co prawda impreza stacjonarna została odwołana, natomiast odbyła się w formule online w sobotni wieczór.

obserwuj nas na instagramie