Fotel ergonomiczny czy gamingowy, jaki wybrać?

Ze względu na pandemię wiele osób zaczęło pracować zza własnego biurka. Po jakimś czasie jednak siedząc na zwykłym krześle, można było odczuć problemy z plecami, bóle i dyskomfort. Trzeba oczywiście dbać o własne siedzenie i miejsce pracy i najlepszym wyborem jest bardziej profesjonalny fotel. Właśnie w ostatnim czasie coraz popularniejsze staje się pytanie, wybrać fotel ergonomiczny czy gamingowy do pracy i używania komputera? Postaramy się dzisiaj na to odpowiedzieć!

Spis treści

 

Fotel musi dbać o Twoje plecy

Najczęstszym powodem, dlaczego ludzie sięgają po droższe i ciekawsze fotele, jest właśnie problem z bólem pleców czy brak komfortu przy dłuższym używaniu domowego komputera. Oba modele, zarówno fotel ergonomiczny czy gamingowy spełniają tę funkcję. Ten pierwszy jest bardziej minimalistyczny, posiada specjalne profilowane oparcia, aby plecy użytkownika zawsze pozostawały na właściwym miejscu, dodatkowo często posiadają swego rodzaju wybrzuszenia, które mają działać na konkretną partię mięśni. Pamiętać też trzeba, że profil, jaki jest tam zastosowany, często dostosowany jest tak, aby nasza postura była, jak najlepsza. W tych modelach często też brakuje oparcia pod głowę, jednak droższe modele takowe posiadają. A jak zatem trzyma się fotel gamingowy? W tym przypadku nie ma raczej specjalnych wybrzuszeń, aby pasowały do profilu naszych pleców. Niemniej jednak masywna i duża konstrukcja została tak skonstruowana, żeby również stabilizować plecy profilem całego oparcia. Dodatkowo fotele gamingowe posiadają dużą ilość pianki czy materiału na oparciu, aby nie tylko poprawić postawę, ale też zwiększyć komfort podczas pracy, grania czy nauki. Warto również zauważyć, że fotele gamingowe posiadają swego rodzaju poduszki. Służą one, aby poprawić ułożenie nie tylko szyi i głowy, ale również odcinka lędźwiowego. 

Uniwersalny, czarny fotel IMBA WARLOCK

Fotel ergonomiczny czy gamingowy — dodatkowe funkcje

Jeśli chodzi o funkcjonalność, fotel ergonomiczny czy gamingowy posiadają szeroką gamę oferowanych możliwości. Głównym czynnikiem tutaj jest niezastosowanie, ale przede wszystkim model. Większość jednak jest uniwersalna i pasuje do profilu konkretnego typu foteli. Fotele ergonomiczne skonstruowane są tak, aby dbać o naszą postawę. Możliwości, jakie oferują takie krzesła to oczywiście regulacja wysokości oraz oparcia, ale też podłokietników do wygodniejszej pracy. Często można też się spotkać ze specjalnymi kółkami, które nie rysują parkietu. Drugi typ foteli również posiada takie funkcje, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać właśnie fotel gamingowy. Pamiętać trzeba również o designie! Fotele ergonomiczne cechują się minimalistycznym i prostym wykonaniem, jednak cena pozostaje wysoka. Nie można powiedzieć, że cena profesjonalnych foteli gamingowych jest niska, jednak można zauważyć to w jakości samego wykonania, designie, kolorystyce i buddowie samej konstrukcji. 

Wygodny, szary fotel IMBA EMPEROR

Jaki fotel zatem powinienem wybrać?

Oczywiście takie wybory są kwestią własnych preferencji, jednak my osobiście polecamy fotele gamingowe. Głównie dlatego, że jak nazwa wskazuje, takie krzesła można stosować do wszystkiego. Dzięki specjalnej piance, możliwościach, poduszkach, spełnia funkcje fotela ergonomicznego, jednak może wyróżnić się większym poziomem komfortu, a także ciekawym designem. Warto również przytoczyć jeden aspekt, o którym nie było mowy wcześniej. Tego typu modele wyróżniają się masywną i mocną konstrukcją, są duże, to fakt, jednak jakościowo i wytrzymałościowo wytrzymają naprawdę długo. Można go stosować do pracy przy biurze, pisać książkę, uczyć się i oczywiście grać w gry. Nie ważne kto będzie go aktualnie używać, on nadal dostosuje się do siedzącego, aby siedziało mu się wygodnie, a plecy po czasie nie bolały.

Wybrać fotel ergonomiczny czy gamingowy? My odpowiadamy, że ten drugi! Niech nazwa Cię nie zwiedzie.

Stylowy, biały fotel IMBA KING

 

 

PodobneWPISY
Jaki prezent kupić dla gamera?

Jaki prezent kupić dla gamera?

Gaming z roku na rok zyskuje coraz więcej fanów. Oczywiście im więcej ludzi w społeczności, tym ciekawsze produkty pojawiają się na rynku.

Najważniejsze e-sportowe wydarzenia w Polsce

Najważniejsze e-sportowe wydarzenia w Polsce

E-sport w Polsce kwitnie, a naszych rodaków zobaczyć można na światowej scenie w praktycznie każdej popularnej grze sieciowej, jak League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive czy StarCraft 2.

obserwuj nas na instagramie