Najważniejsze e-sportowe wydarzenia w Polsce

E-sport w Polsce kwitnie, a naszych rodaków zobaczyć można na światowej scenie w praktycznie każdej popularnej grze sieciowej, jak League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive czy StarCraft 2.

Fani elektronicznego sportu znajdą lokalne ligi dla wielu gier, także tych bardziej niszowych – wiekowe już Heroes of Might & Magic 3 wciąż cieszy się niemałą popularnością. Jeśli jednak chcecie zobaczyć, grę na żywo, warto pamiętać o trzech imprezach, z których pierwsza odbywa bardzo wcześnie w roku.

Intel Extreme Masters (w skrócie: IEM) odbywa się na przełomie lutego i marca i jest prawdziwym świętem e-sportowych rozgrywek. Dwadzieścia cztery najlepsze drużyny w Counter-Strike: Global Offensive ścierają się tutaj przez ponad dwa tygodnie, a poza głównym wydarzeniem, oglądać można rozgrywki w inne popularne tytuły, takie jak Fortnite czy StarCraft II. Całość rozgrywa się w katowickim Spodku, który na czas najważniejszych meczy niemal po brzegi wypełnia się widzami.

To jeden z najważniejszych momentów w roku, by zobaczyć najpopularniejsze gry i nowy sprzęt od największych firm. Jeżeli chcecie zobaczyć, co w trawie piszczy, warto udać się na katowicki IEM.

Nieco mniej znanym wydarzeniem jest odbywające się w Gdyni Games Clash Masters. To kolejna impreza dla fanów CS:GO, z nieco mniejszą pulą nagród, ale równie ciekawym zestawem dodatkowych atrakcji – od możliwości zagrania w inne popularne gry, przez pokazy nowych tytułów i sprzętu na terenie Gdynia Arena. Do tego standardowo możliwość spotkania z zawodnikami i otrzymania autografów od e-sportowców.

Poznań Game Arena to najstarsze wydarzenie związane z e-sportem w Polsce. PGA nie oferuje, co prawda, wielkoformatowych rozgrywek, jakie można zobaczyć podczas IEM w Katowicach, jednak zamiast tego zasypuje odwiedzających bogactwem i różnorodnością. To właśnie na jesieni w Poznaniu znaleźć można praktycznie wszystkie popularne gry sieciowe, to tutaj znajdziemy też Nintendo, które rzadko pojawia się na wydarzeniach w Polsce, oraz całą masę dodatkowych atrakcji i zajęć. Gdyby tego było mało, równolegle do PGA odbywa się Game Industry Conference, czyli branżowa impreza, na której można posłuchać o doświadczeniach i problemach twórców gier z pierwszej ręki – od nich samych.

Ta kombinacja atrakcji sprawia, że rok rocznie Poznań Game Arena jest olbrzymim wydarzeniem, a chociaż skompresowana jest do zaledwie dwóch dni (i VIPowskiego piątku), naprawdę trudno jest się tam nudzić.

PodobneWPISY
Jaki wybrać fotel do pracy zdalnej?

Jaki wybrać fotel do pracy zdalnej?

Od rozpoczęcia pandemii spora ilość osób wylądowała w domach i rozpoczęła pracę zdalną. Jak czas pokazał, da się prowadzić taką pracę, w dodatku wygodniej i efektywniej.

obserwuj nas na instagramie