Najważniejsze e-sportowe wydarzenia w Polsce

E-sport w Polsce kwitnie, a naszych rodaków zobaczyć można na światowej scenie w praktycznie każdej popularnej grze sieciowej, jak League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive czy StarCraft 2.

Fani elektronicznego sportu znajdą lokalne ligi dla wielu gier, także tych bardziej niszowych – wiekowe już Heroes of Might & Magic 3 wciąż cieszy się niemałą popularnością. Jeśli jednak chcecie zobaczyć, grę na żywo, warto pamiętać o trzech imprezach, z których pierwsza odbywa bardzo wcześnie w roku.

Intel Extreme Masters (w skrócie: IEM) odbywa się na przełomie lutego i marca i jest prawdziwym świętem e-sportowych rozgrywek. Dwadzieścia cztery najlepsze drużyny w Counter-Strike: Global Offensive ścierają się tutaj przez ponad dwa tygodnie, a poza głównym wydarzeniem, oglądać można rozgrywki w inne popularne tytuły, takie jak Fortnite czy StarCraft II. Całość rozgrywa się w katowickim Spodku, który na czas najważniejszych meczy niemal po brzegi wypełnia się widzami.

To jeden z najważniejszych momentów w roku, by zobaczyć najpopularniejsze gry i nowy sprzęt od największych firm. Jeżeli chcecie zobaczyć, co w trawie piszczy, warto udać się na katowicki IEM.

Nieco mniej znanym wydarzeniem jest odbywające się w Gdyni Games Clash Masters. To kolejna impreza dla fanów CS:GO, z nieco mniejszą pulą nagród, ale równie ciekawym zestawem dodatkowych atrakcji – od możliwości zagrania w inne popularne gry, przez pokazy nowych tytułów i sprzętu na terenie Gdynia Arena. Do tego standardowo możliwość spotkania z zawodnikami i otrzymania autografów od e-sportowców.

Poznań Game Arena to najstarsze wydarzenie związane z e-sportem w Polsce. PGA nie oferuje, co prawda, wielkoformatowych rozgrywek, jakie można zobaczyć podczas IEM w Katowicach, jednak zamiast tego zasypuje odwiedzających bogactwem i różnorodnością. To właśnie na jesieni w Poznaniu znaleźć można praktycznie wszystkie popularne gry sieciowe, to tutaj znajdziemy też Nintendo, które rzadko pojawia się na wydarzeniach w Polsce, oraz całą masę dodatkowych atrakcji i zajęć. Gdyby tego było mało, równolegle do PGA odbywa się Game Industry Conference, czyli branżowa impreza, na której można posłuchać o doświadczeniach i problemach twórców gier z pierwszej ręki – od nich samych.

Ta kombinacja atrakcji sprawia, że rok rocznie Poznań Game Arena jest olbrzymim wydarzeniem, a chociaż skompresowana jest do zaledwie dwóch dni (i VIPowskiego piątku), naprawdę trudno jest się tam nudzić.

PodobneWPISY
Fotel HUNTER w TechnoStrefie

Fotel HUNTER w TechnoStrefie

Kontynuujemy kolejne nasze przygody, występując tym razem na kanale, który jest bardzo dobrze zorientowany w najnowszych technologiach!

Cyberatak na CD Projekt

Cyberatak na CD Projekt

W ostatnich dniach pojawiła się informacja o ataku ransomware na CD Projekt. Przy okazji tego wydarzenia warto też zastanowić się nad własnym bezpieczeństwem.

obserwuj nas na instagramie