PlayStation 5 – po wielkiej premierze!

Wielkie wydarzenie jest już za nami. Czas na pierwsze relacje i reakcje jakie temu towarzyszyły.

Stało się! 19 listopada odbyła się długo wyczekiwana premiera nowej konsoli PlayStation 5.
Od wydania poprzedniej wersji minęło aż 7 lat, dlatego wielu sympatyków była już gotowa na zmiany.

Jak wyglądała sprzedaż i dostępność produktu?

Sprzedaż w Polsce była możliwa jedynie wśród największych graczy, czyli wielkich sklepów ze sprzętem RTV-AGD. Wszystkie sklepy ogłosiły już wcześniej jednakowy plan dystrybucji. Rozpoczęcie zostało zaplanowane na dzień 19 listopada od godziny 10:00 i co najważniejsze, jedynie w formie online, czyli zakupy przez internet.
Jesteśmy zaledwie parę dni od początku nowej ery, a nasze możliwości nabycia nowej konsoli w tym roku zmalały do minimum. Wszystkie sklepy internetowe przedstawiają statusy niedostępności produktu i brak informacji o nowych dostawach.
Jak wygląda kwestia dostępności i możliwości nabycia sprzętu w mniejszych sklepach tematycznie gamingowych, niebędących sieciówkami? Otóż tu sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana ponieważ nie ma w tej chwili nawet informacji, kiedy takie sklepy będą miały możliwość pozyskania pierwszych sztuk na stanie magazynowym. Pojawiają się jedynie przypuszczenia o terminach przyszłorocznych, bliżej wiosennych.
Ciekawostką jest, że pojawiają się już próby odsprzedaży konsol na portalach aukcyjnych od osób prywatnych, aczkolwiek w cenie dwukrotnej w porównaniu do sklepowej. Nie mniej jednak może być to sytuacja korzystna dla obu stron. Dla jednych szansa wcześniejszego nabycia, zaś dla drugich pomysł na finansowy biznes.

Co teraz ze zbliżającymi się Świętami i zaplanowanymi prezentami?

Wszystko wskazuje na to, że Święta będą “zagrożone”, gdyż zakup wymarzonej konsoli jeszcze w tym roku może graniczyć z cudem. Nie ma jednak sytuacji z której nie dałoby się wyjść zwycięsko!
Możecie zawsze wyjść z opresji wybierając na prezent fotel gamingowy, bez obaw o stany magazynowe. Święta pozostaną w radosnym klimacie, zaś obdarowany będzie mógł wygodnie oczekiwać na PlayStation 5!

PodobneWPISY
Cyberatak na CD Projekt

Cyberatak na CD Projekt

W ostatnich dniach pojawiła się informacja o ataku ransomware na CD Projekt. Przy okazji tego wydarzenia warto też zastanowić się nad własnym bezpieczeństwem.

Jaki fotel gamingowy do 1000 zł?

Jaki fotel gamingowy do 1000 zł?

Twoja codzienność podczas grania to stary fotel biurowy albo jeszcze gorzej — taboret bez oparcia? Znamy takie historie i nie chcemy ich przeżyć na własnej skórze! Nadszedł czas na zmiany, a my Ci w tym pomożemy.

obserwuj nas na instagramie