Poznań Game Arena 2021

PGA 2021, czyli gamingowe targi odbywające się w dniach 22-24 października 2021 roku już się rozpoczęły! Czym jest wydarzenie PGA i dlaczego warto w nim uczestniczyć, postaramy się wyjaśnić w poniższym artykule.

Poznań Game Arena to największe w Polsce,  targi gier komputerowych odbywające się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jest to wydarzenie, które odbywa się cyklicznie prawie każdego roku, a tym razem doczekaliśmy się 14 edycji. Spotkamy się z najważniejszymi markami i największymi wydawcami gier wideo, którzy przybyli tu by zaprezentować swoje najnowsze oraz najciekawsze produkcje. Na targach zjawiło się ponad 200 wystawców, przygotowane zostało 1600 stanowisk do gier oraz liczne atrakcje. Liczby robią wrażenie oraz zobowiązują – impreza na pewno zrobi olbrzymie wrażenie. Całość wydarzenia potrwa jedynie 3 dni. Zatem pozostaje niewiele czasu by zdążyć zapoznać ze wszystkim co zostało przygotowane przez wystawców oraz wziąć udział w przygotowanych atrakcjach.

 

PGA

Jakie atrakcje czekają na PGA 2021?

Przede wszystkim poznamy najnowsze premiery gier i sprzętu. Przedstawione zostaną najważniejsze marki oraz najnowsze produkcje. Doskonała okazja jeśli chcemy poszerzyć naszą kolekcję gier lub poszukujemy nowego sprzętu, który te gry udźwignie!

Przygotowane zostały turnieje e-sportowe, w których każdy może wziąć udział. Do wyboru pozostają gry takie jak: Counter-Strike, FIFA, League of Legends oraz Global Ofensive. Oczywiście turnieje rozgrywane będą w dwóch poziomach, zarówno dla osób początkujących jak i dla zaawansowanych. Każdy turniej nie może się skończyć niczym innym, jak przygotowanymi na tę okazję licznymi nagrodami.

Podążając dalej śladami przygotowanych atrakcji na pewno trafimy do miejsca zwanego Free Game Areną, którego nie sposób będzie przegapić. Jest to strefa z przygotowanymi 1600 stanowiskami do gier. Idealna okazja by przetestować ulubione lub dobrze zapowiadające się gry na naprawdę mocnym sprzęcie, gdzie do użytku pozostają komputery, konsole, sprzęt VR oraz wygodne fotele gamingowe.

Impreza PGA to również dobre miejsce do spotkania swoich ulubionych streamerów i vlogerów. Towarzysząca wszechobecna pozytywna atmosfera z pewnością udzieli się znanym osobistościom z internetu, którzy chętnie zrobią ze swoimi fanami pamiątkowe zdjęcie, rozdadzą autografy czy też porozmawiają na temat swojej działalności i doświadczeń.

COSPLAY, czyli ponad 150 cosplayerów przechadzających się w strojach ulubionych bohaterów z gier wideo na pewno przyczyni się do stworzenia niezwykle kolorowego wydarzenia. Swoją obecność zaznaczą również na scenie podczas przedstawienia Cosplay Show.

Kolejną strefą konieczną do odwiedzenia jest Indie Games Polska, czyli reprezentacja niezależnych twórców gier. W tym miejscu również poznamy wiele ciekawych tytułów cieszących się świetną grywalnością.

Na uczestników wydarzenia przygotowana została również część konferencyjna i biznesowa na której odbędą się liczne prelekcje oraz warsztaty zorganizowane przez Game Industry Conference.

PodobneWPISY
HANDBALL 21

HANDBALL 21

Wzięliśmy udział w klubowych rozgrywkach w grze Handball 21.

obserwuj nas na instagramie