Jak gamingowy sprzęt wspiera granie?

Bycie dobrym graczem to ciężka praca – rozwijanie umiejętności w wirtualnych światach wymaga czasu, cierpliwości i skupienia. Najlepsi zawodnicy starają się regularnie trenować, poprawiając czas reakcji, ucząc się co raz to nowych, zaawansowanych sztuczek i dbając o to, by nie zardzewieć.

Na ich biurkach zobaczymy świecące klawiatury i myszy, starannie dobrane mechaniczne przełączniki, które wspierają mięśnie w reagowaniu na to, co dzieje się na ekranie. Mysz z dobrym doborem czułości sprawia, że możemy przesuwać ekran tak szybko (lub tak wolno), jak w danej chwili potrzebujemy.

Do tego odpowiednio dobrane słuchawki – często o zupełnie innych parametrach niż te dla audiofilów. Słuchawki dla gracza muszą pomóc szybko i skutecznie znaleźć przeciwnika albo wczuć się w klimat tytułu, nad którym spędzamy w ciemności długie godziny. Te prawdziwe, gamingowe narzędzia sprawiają, że życie jest łatwiejsze.

Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie atuty gracza są tak oczywiste. Szybkość reakcji ustanawiana przez klawiaturę czy mysz oraz orientacja w terenie wyświetlanym na dobrym monitorze to jedno, ale trzeba też pamiętać o dobrym samopoczuciu. Po intensywnej sesji spędzonej w świecie Call of Duty, Rainbow Six: Siege czy w najnowszym tytule z uniwersum Gwiezdnych Wojen trzeba dać sobie odpocząć.

Nawet najtwardsi gracze nie są w stanie spędzić długich godzin w niewygodnym krześle, bez oparcia dla karku czy podpory dla lędźwi – prędzej czy później plecy zaczną odmawiać im posłuszeństwa, a pulsujący ból nie pozwala się skupić i zbierać kolejnych fragów. Czasem dobra seria w Fortnite zakończy się porażką, bo sztywny kark da nam się we znaki, innym razem brak podparcia dla ręki sprawi, że nawet najlepsza gamingowa mysz nie pomoże zareagować dostatecznie szybko.

Dlatego fotel gamingowy jest równie ważnym akcesorium, co wszystkie wymienione powyżej. Wygodne siedzisko, pozwalające utrzymać odpowiednią pozycję pleców pomoże nie tylko zachować dobrą posturę, ale też zmniejszy obciążenie, które możemy odczuć w dłoniach. Słyszeliście o zmorach graczy, takich jak zespół cieśni? Jednym z jego źródeł są problemy z kręgosłupem spowodowane złym ułożeniem ciała. Odpowiednia regulacja gamingowego fotela pozwoli zapobiec przykrym dolegliwościom, które mogą zakończyć e-sportową karierę, zanim zacznie się na dobre!

Nie oznacza to jednak, że porządne fotele należą się tylko królom i królowym sieciowych rankingów. Jeżeli chcecie komfortowo przemierzać wirtualne światy w najnowszych hitach, także powinniście zadbać, by wasze plecy, kark i ręce, miały odpowiednie oparcie. Gamingowy fotel z miękką poduszką na kark i wygodnym siedziskiem pozwoli cieszyć się niesamowitym klimatem horroru czy magicznej przygody przez całą noc. Nie znaczy to, że rezygnowanie ze snu jest przesadnie zdrowe, ale nie oszukujmy się: każde z nas czasem po prostu nie może się oderwać.

PodobneWPISY
Fotel biurowy – klucz do komfortu i wydajności

Fotel biurowy – klucz do komfortu i wydajności

Wybór odpowiedniego fotela biurowego to nie lada wyzwanie, ale jednocześnie kwestia niezwykle istotna. Komfort pracy, efektywność i dobre samopoczucie – te trzy elementy zależą w dużej mierze od wyboru fotela.

Jak urządzić pokój gracza?

Jak urządzić pokój gracza?

Na fali popularności gier coraz więcej osób nie tylko chce grać, ale dokupować akcesoria i sprzęt, aby jeszcze bardziej podnieść wrażenia z grania.

obserwuj nas na instagramie