Czy fotele gamingowe są dobre dla pleców?

Z roku na rok cały sektor gamingowy rośnie w siłę. Mowa tu nie tylko o wydawane tytuły, wydawców, graczy, ale samej popularności i wartości całego rynku. Polacy zaczęli również wydawać więcej na swoje ulubione hobby, kupując droższe tytuły, ale też upgradować sprzęt. Na ten moment zakup klawiatury mechanicznej podświetlanej czy drogiej karty graficznej nie jest takim problemem, jak kiedyś. Sporo osób decyduje się również na zakup dodatkowych, opcjonalnych akcesoriów jak bungee do myszki czy fotele gamingowe. Teraz wiele osób może zadać sobie pytanie, czy fotele gamingowe są zdrowe? Jako producenci takich rozwiązań musimy podejść do odpowiedzialności i przedstawić na to pytanie odpowiedź. Sprawdźcie dzisiejszy artykuł!

fotel gamingowy i biurko

Czy fotele gamingowe są dobre dla pleców i dlaczego?

Pytanie, czy fotele gamingowe są dobre dla pleców, pojawia się dosłownie wszędzie gdzie tylko się da. Często da się je usłyszeć w różnych sklepach meblowych czy forach, a nawet konwentach. To normalne, że rodzice martwią się o pociechy, a także Ci, którzy planują zakup. To akcesorium drogie, jednak o wysokiej jakości i standardzie. Taki sprzęt, spełniający potrzeby nie mógłby przecież źle działać na plecy. Jest on w taki sposób skonstruowany, aby siedząc, nawet przez kilkanaście godzin, nie odczuwać bólu czy dyskomfortu. Mowa tu oczywiście o plecach, ale też reszcie ciała jak nogi czy ręce. Odpowiednio wyprofilowane oparcie sprawia, że plecy dopasowują się i są w prawidłowej pozycji zarówno podczas pracy, jak i grania czy nauki. Specjalne poduszki odpowiednio stabilizują odcinek lędźwiowy i szyjny, które na zwykłych krzesłach często “obrywają” i są słabym punktem gamera. Jeśli zdarzyło Ci się grać na taborecie, to wiesz, o czym mowa.

Skoro zatem tak dobrze się sprawdza, podobnie jak fotel ergonomiczny, dlaczego nie wybrać tego drugiego? Fotel ergonomiczny czy gamingowy lepszy? Odpowiedzieliśmy na to w poprzednich artykułach, na które serdecznie Cię zapraszamy.

Imba Knight

Inne punkty, na które warto zwrócić uwagę

Przeszliśmy już przez bóle pleców, a co z takimi schorzeniami jak skolioza czy coś tego typu? Tutaj też nie ma się czego obawiać. Fotele stworzone z najlepszych materiałów stabilizują plecy, a pianka sprawia, że siedzi Ci się po prostu wygodniej. Dzięki temu nie będziesz zmieniać pozycji przy grani, a dzieci nie będą przyjmować dziwnych pozycji — mowa tu oczywiście o siedzeniu po turecku czy krzywo, co mogłoby mieć negatywne skutki.
Czy fotele gamingowe są zdrowe dla innych elementów ciała jak nogi, czy ręce? Tutaj również nie widać negatywnych skutków, bowiem odpowiedni profil krzesła gamingowego pozwala na bezpieczny i wygodny sposób siedzenia, wspomagając części ciała odpowiednimi akcesoriami jak na przykład podłokietniki. Warto również tutaj zauważyć, że fotel gamingowy nada się nie tylko dla dorosłych, ale też dzieci. Pozwoli on na zachowanie odpowiedniej postawy, wygody, a zarazem nie będzie powodować bólów. Jak wiemy, dzieci są bardzo ruchliwe i w okresie dojrzewania trzeba zachować ich odpowiednią postawę. Tutaj, gdy dostarczamy maksimum wygody, dzieciaki nie będą się wiercić, a co za tym idzie, zachowają odpowiednią posturę. Takie rozwiązania świetnie działają również na barki — nie będzie czuć spięcia zarówno przy pracy, jak i ciągłym graniu. Jak to możliwe? Połączenie poduszki i wysokiego profilu oparcia pozwala zachować maksimum wygody i stabilizacji również w górnych częściach ciała i pleców.

 

Jeśli chcesz zachować odpowiednią postawę, stabilizację, a dodatkowo jesteś graczem, warto zdecydować się na rozwiązanie, jakim jest fotel gamingowy. Zatem odpowiadając, czy fotele gamingowe są zdrowe — jak najbardziej! Nie powodują dyskomfortu, ani bólu, a dodatkowo stabilizują plecy i resztę ciała podczas grania, pisania, pracy czy nauki. To odpowiedni wybór dla każdego.

 

PodobneWPISY
Jaki sprzęt do streamowania?

Jaki sprzęt do streamowania?

W poprzednim artykule, jaki prezent kupić dla gamera wspomnieliśmy, jak szybko rozwija się sektor gamingu. Napływ nowych graczy znacząco wpływa nie tylko na wydawców, graczy, ale również inne, związane z tym branże.

obserwuj nas na instagramie