Jaki fotel dla gracza? Wybierz odpowiedni dla siebie fotel gamingowy

Każdy z nas posiada inne warunki fizyczne biorąc pod uwagę wzrost, masę ciała czy posturę. Posiadamy również inne potrzeby, które pragniemy zaspokoić odpowiednim fotelem. Obecnie na rynku występuje bardzo dużo różnych odmian krzeseł, dlatego postaramy się przedstawić czym różnią się fotele gamingowe i pomóc dokonać najwłaściwszego wyboru!

krzesła gamingowe

Fotel gamingowy materiałowy czy skórzany?

Pierwszą istotną różnicą, którą możemy wskazać jest materiał wykonania. Krzesła gamingowe mogą być wykonane z tkaniny, skóry naturalnej, skóry ekologicznej czy też z tzw. siateczki mesh. Nie możemy tu jednak stwierdzić, który materiał będzie lepszy ponieważ jest to kwestia indywidualna. Na pewno najpopularniejszymi fotelami wśród graczy będą fotele gamingowe wykonane ze skóry ekologicznej. Natomiast rośnie również grono zwolenników, którzy stawiają na materiałowy fotel gamingowy. Takim przykładem może być jak najbardziej fotel IMBA Warlock.

Wysoka wytrzymałość i solidna konstrukcja

Kolejną ważną kwestią będzie oczywiście wytrzymałość wybranego siedziska. Krzesło obrotowe dla dzieci będzie zdecydowanie łatwiejszym wyborem pod kątem wytrzymałościowym, niż dla osoby dorosłej, postawnej. Zatem na co zwrócić szczególną uwagę jeśli zaliczamy się do grona dużych osób? W pierwszej kolejności istotny będzie udźwig jaki deklaruje producent, czyli dopuszczalna waga. Następnie ważne będą wymiary takie jak: wysokość i szerokość fotela, głębokość i szerokość siedziska oraz oparcia, czy nawet sama waga całkowita krzesła. Ważną rolę odgrywa również siłownik umieszczony pod siedziskiem, ponieważ to on odpowiada za sprawne działanie opuszczania i podnoszenia fotela do wysokości jakiej potrzebujemy. Największym modelem w naszej ofercie będzie fotel IMBA King.

Krzesło gamingowe w jakim kolorze?

Kolorystyka jest najbardziej indywidualną sprawą jaka może występować. Natomiast najczęściej wyboru dokonujemy na trzech płaszczyznach. Pierwszym i dla wielu głównym czynnikiem, może być swój własny ulubiony kolor w którym zapragniemy mieć również fotel. Drugim motywem jest dopasowanie do wystroju wnętrza, naszego pokoju czy biura do którego trafi fotel po zakupie. Trzecim kierunkiem, często wybieranym jest po prostu neutralność. Wybrany fotel gamingowy czarny lub fotel gamingowy biały podobnie jak w poprzednim przypadku będzie pasował do każdego typu pomieszczenia. Sklep IMBA posiada w swojej ofercie różne kolory z którymi warto się zapoznać.

Dodatkowe akcesoria gamingowe do foteli

Fotele gamingowe również posiadają swoje akcesoria wspomagające. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań, a na pewno sprawiającym duży komfort będzie poduszka do fotela gamingowego, umiejscowiona w oparciu pod odcinkiem szyjnym lub lędźwiowym. Innym dodatkowym gadgetem może być mata pod fotel gamingowy, ochraniająca podłogę przed zarysowaniami, natomiast wszystkie modele IMBA posiadają w zestawie gumowe kółka, które same w sobie nie powodują uszkodzeń podłogi.

Fotele gamingowe cena

Ceny foteli gamingowych są bardzo zróżnicowane, kształtują się od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Zatem czy można znaleźć tanie fotele gamingowe? Oczywiście odpowiedź brzmi – można, jednak w pierwszej kolejności trzeba wziąć pod uwagę stosunek ceny do jakości. Zakupując nowe krzesło, oczekujemy że posłuży nam przez dłuższy okres. Tak więc zakupiony fotel za 600,00 zł, który posłuży nam 5 lat, będzie tańszy, niż krzesło kosztujące 200,00 zł, które posłuży jedynie rok.

 

PodobneWPISY
Wspólna historia e-sportu i foteli gamingowych

Wspólna historia e-sportu i foteli gamingowych

Czy zadaliście sobie kiedyś pytanie, w którym momencie dokładnie narodził się e-sport? A może udało Wam się dostrzec zależność między rozwojem sportu elektronicznego i fotelami gamingowymi?

Jaki fotel gamingowy dla dziewczyny?

Jaki fotel gamingowy dla dziewczyny?

W świecie gamingu od lat istnieje stereotyp, że gry komputerowe przeznaczone są tylko dla płci męskiej. Dziewczyny, które trafiają na serwer często są przejawem zachwytu i zaskoczenia u graczy.

obserwuj nas na instagramie