Jaki sprzęt do streamowania?

W poprzednim artykule, jaki prezent kupić dla gamera wspomnieliśmy, jak szybko rozwija się sektor gamingu. Napływ nowych graczy znacząco wpływa nie tylko na wydawców, graczy, ale również inne, związane z tym branże. Mowa tutaj oczywiście o twórcach sprzętu, ale też o streamingu, który właśnie w gamingu ma się świetnie. Wraz z falą popularności tego typu rozrywki coraz więcej osób zaczęło zabawę z tym zajęciem, aby osiągnąć sukces najpopularniejszych streamerów takich jak shroud, xQc, czy pokimane. Nie jest to oczywiście proste, a dodatkowo wybicie się na tle tak dużej konkurencji na przykład na Twitchu jest bardzo trudne. Konieczny jest dobry kontent, pomysł, grupa widzów, ale również sprzęt. Dzisiaj nie będzie poradnika jak się wybić, a jaki sprzęt do streamowania powinieneś wybrać. Poradnik nada się idealnie nie tylko dla nowych graczy w tym biznesie, ale również osób, które chcą go nieco ulepszyć czy odświeżyć swój sprzęt.

Piękny głos, potrzebny mikrofon

Pierwszy wybór w tym zestawieniu nie powinien raczej nikogo zaskoczyć. Jeśli chcesz tworzyć ciekawe relacje, komentarze do grania, czy inny kontent, potrzebujesz dobrej jakości dźwięk. Oczywiście możesz nagrywać same rozgrywki bez Ciebie, ale kto będzie chciał to oglądać? Streaming polega przede wszystkim na interakcji zarówno z widzami, jak i innymi graczami podczas zabawy. Bez tego nie stworzysz relacji, dzięki której będą chcieli przyjść, a co trudniejsze, aby z Tobą zostali. Głos powinien być wyraźny i czysty, a dodatkowo nie powinno być trzeszczenia czy zgrzytów. Możesz tutaj zdecydować się na mikrofon zintegrowany ze słuchawkami, ale jak można zauważyć na wielu streamach, lepiej sprawdza się taki na ramię — większy, z filtrami i innymi elementami.
sprzet do streamowania

Emocje grają drugą rolę — wybierz kamerę

Kolejnym, bardzo istotnym elementem do tworzenia tego typu contentu jest kamera. Im lepsza jakość, tym oczywiście lepiej. Wszyscy najpopularniejsi streamerzy posiadają taki sprzęt i przyjęło się, że jest on obowiązkowy dla każdego twórcy. Dzięki niemu tak samo, jak w przypadku mikrofonu tworzysz relację. Większość ludzi jest wzrokowcami, dzięki czemu widząc streamera, mogą poczuć jego emocje, wczuć się w grę i poznać go jako osobę z tej samej społeczności. Pamiętajmy jednak, że streaming nie jest przeznaczony tylko dla graczy. Można przecież gotować, śpiewać, grać na instrumentach — takie rzeczy również łatwo znajdziecie na Twitchu czy innych platformach streamingowych. W takim przypadku kamera jest jeszcze bardziej istotna, bo wtedy to my na kamerze jesteśmy najważniejszym elementem, a nie tylko dodatkiem do rozgrywki. Zadbaj o to, aby obraz był wyraźny, ale też, żeby Twój internet pociągnął taką jakość — nie chcesz przecież, aby Twój stream się rwał, przerywał, a nawet wyłączał w trakcie transmisji. Sprzęt do streamowania znajdziesz na rynku. Mamy tutaj ogromny wybór tego typu, który skierowany jest już bezpośrednio dla streamerów.

Pamiętaj o obrazie — wybierz kartę przechwytującą, video grabber

Tutaj kolejny, mega ważny podzespół, którego nie może zabraknąć w Twoim komputerze, gdy planujesz zacząć streamować. Sprzęt do streamowania nie obejdzie się bez video grabber’a, który pozwala Ci przechwytywać obraz w odpowiedniej rozdzielczości przy dużej ilości klatek, aby obraz podczas streamu był wyraźny. Dzięki niemu możesz również podczas transmisji na żywo wprowadzać interaktywne elementy czy dodatkowe obrazy w postaci materiałów.

 

Fotel gamingowy, czyli wygoda przez długie godziny

Streamy raczej nie trwają koło godzinki, czasem sięgają nawet kilku godzin. Musisz pamiętać o maksymalnej wygodzie, aby nie bolały Cię plecy i żeby po Tobie nie było widać zmęczenia. Idealnie nada się tutaj fotel gamingowy, który będzie stabilizował Twoje plecy i dostarczał komfort przy każdej rozgrywce. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór takich produktów, które dla streamerów nadadzą się po prostu idealnie. Dobry sprzęt do streamowania to oczywiście spory wydatek, jednak z czasem może się to zwrócić w postaci współpracy czy donejtów od widzów.

 

PodobneWPISY
Jak urządzić pokój gracza?

Jak urządzić pokój gracza?

Na fali popularności gier coraz więcej osób nie tylko chce grać, ale dokupować akcesoria i sprzęt, aby jeszcze bardziej podnieść wrażenia z grania.

Klinika na nowym KINGU

Klinika na nowym KINGU

Jak obiecywaliśmy tak słowa dotrzymujemy i kontynuujemy nasze podróże po gamingowych szlakach w kraju.

obserwuj nas na instagramie