Konflikt Epic Games z Apple i Google

Fortnite – najpopularniejsza gra w ostatnich czasach została usunięta ze sklepów AppStore i Google Play

Fortnite to najpotężniejsza i najpopularniejsza gra ostatnich lat, stworzona przez Epic Games. Dzieło stało się nowym fenomenem od czasów League of Legends. Na sukces gry wpływ miało na pewno wsparcie dla wielu platform. Debiut gry miał miejsce na urządzeniach PC, natomiast bardzo szybko przygotowano i umożliwiono grę na Xbox ONE oraz PlayStation 4. Zaraz po tym pojawiła się również wersja mobilna na systemach iOS, następnie na Nintendo Switch i Android. Najważniejszym motywem jest to, że jest to ta sama gra na wszystkich wspomnianych platformach, tak więc wszyscy gracze mogą wspólnie ze sobą grać niezależnie od urządzenia/konsoli jakie posiadają.

W jaki sposób powstał spór?

Po najnowszej aktualizacji Fortnite, Apple i Google usunęły grę ze swoich sklepów. Nie zobaczymy już gry na urządzeniach mobilnych w App Store i Google Play. Oczywiście do konfliktu doszło przez kwestię finansową. Stało się to za sprawą nowych metod płatności jakie zostały wprowadzone przez Epic Games. Wydawca gry postanowił umożliwić dokonywanie płatności bezpośrednich, z pominięciem prowizji dla sklepów. Fortnite Battle Royale jest darmową grą do pobrania, natomiast płatne są dodatkowe warianty, ulepszenia w samej już grze.

Wysokość prowizji o której mowa to 30%. Dla jednej i drugiej strony jest to znacząca suma. Jednym udało znaleźć się rozwiązanie pozwalające zachować pokaźną porcję, drugim z przyczyn oczywistych to się nie spodobało.

Do jakich rozmiarów rozrósł się konflikt?

Epic Games zaraz po usunięciu gry ze sklepów, postanowił wstąpić na drogę sądową składając pozew przeciwko Apple i Google. Dodatkowo stworzył poniższy materiał wideo z apelem do graczy.

Firma Apple długo nie czekając, odpowiedziała kolejnym ruchem informując, że już 28 sierpnia usunie wszystkie konta deweloperskie należące do pracowników Epic Games, blokując im tym samym dostęp do narzędzi potrzebnych przy produkcji aplikacji na systemy iOS.

PodobneWPISY
Podsumowanie Roku 2020

Podsumowanie Roku 2020

Zakończyliśmy już rok 2020, zebraliśmy informacje, sprawdźmy jaki to był rok branży gamingowej!

Jaki wybrać fotel do pracy zdalnej?

Jaki wybrać fotel do pracy zdalnej?

Od rozpoczęcia pandemii spora ilość osób wylądowała w domach i rozpoczęła pracę zdalną. Jak czas pokazał, da się prowadzić taką pracę, w dodatku wygodniej i efektywniej.

obserwuj nas na instagramie