Czy fotel gamingowy można nazwać ergonomicznym?

W pracy, w domu, w akompaniamencie rozrywki lub pracy – długie godziny przed komputerem mogą przysporzyć o ból pleców, drętwienie kończyn i wyrobienie nieodpowiedniej postawy ciała. Czy odpowiedzią na bolączki najwytrwalszych graczy komputerowych mogą być dedykowane fotele gamingowe? Jak fotel ergonomiczny może sprzyjać nie tylko wygodzie, ale i kreatywności? Czy fotel gamingowy można nazwać ergonomicznym – podpowiadamy.

Krzesło ergonomiczne – rozwiązania podnoszące komfort pracy lub rozrywki

Słowo ergonomia określa dyscyplinę naukową, której głównym celem jest poszukiwanie rozwiązań sprzyjających przystosowaniu warunków pracy do anatomicznych i psychofizycznych możliwości człowieka. W aspekcie pracy przy komputerze głównym zainteresowaniem osób zajmujących się ergonomią jest wybór i projektowanie parametrów fotela, by w trackie pracy były jak najbardziej dopasowane do ciała człowieka i nie powodowały u niego poczucia dyskomfortu, a poszczególne elementy regulacji mogły współgrać z sylwetką użytkownika. Innymi słowy, fotel ergonomiczny ma być wygodny, komfortowy i na tyle elastyczny by mogły korzystać z niego osoby o różnej posturze.

Czy fotele gamingowe pełnią również funkcje ergonomicznych?

W przestrzeni biurowej zazwyczaj do tej pory spotykaliśmy proste w konstrukcji krzesła do biurka lub ergonomiczne siedziska z niższej półki cenowej. Niemniej jednak trend ten zaczął od pewnego czasu się zmieniać i coraz częściej doceniane zaczęły być fotele gamingowe, ze względu na mnogość funkcji, jakimi dysponują oraz komfort, który są w stanie zapewnić.

Fotel dla gracza projektowany jest z myślą o komforcie i ergonomii. Na przykładzie cech fotela IMBA sprawdzimy aspekty ergonomii fotela gamingowego.

  •       szeroki zakres regulacji – czyli możliwość dopasowania parametrów fotela do sylwetki osoby siedzącej. Fotele gamingowe posiadają szereg regulacji:

– swoboda w regulacji wysokości siedziska oraz możliwości jego odchylania,

– rozkładane oparcia,

– regulowane podłokietniki,

  •         konstrukcja – kubełkowa konstrukcja fotela pozwala na duży komfort przebywania przy komputerze – zaprojektowane nie tylko w designerskim stylu, ale zgodnie z anatomią foteli w samochodach wyścigowych,
  •         dedykowane odpinane poduszki pod odcinek szyjny i lędźwiowy – dla jeszcze większego komfortu oraz zachowania prawidłowej postawy siedzącej,
  •         siedziska wykonane są z odpornej na odgniatanie pianki, a oparcie wypełnione odpowiednio elastycznym materiałem.

Gdy czujesz się dobrze – grasz i pracujesz lepiej. Kilka ciekawych rozwiązań w fotelach gamingowych IMBA sprzyjają nie tylko lepszej wydajność, ale również lepszemu samopoczuciu. Funkcja bujania oraz rozkładania fotela do pozycji leżącej pozwala nabrać dystansu do innych graczy, szefa lub złapać oddech przed finałową rozgrywką. Fotele gamingowe to coś więcej niż tylko ergonomia – to design i komfort w jednym. Korzystając z nich, nie odczujesz żadnego dyskomfortu!

PodobneWPISY
Poznań Game Arena 2021

Poznań Game Arena 2021

PGA 2021, czyli gamingowe targi odbywające się w dniach 22-24 października 2021 roku już się rozpoczęły! Czym jest wydarzenie PGA i dlaczego warto w nim uczestniczyć, postaramy się wyjaśnić w poniższym artykule.

obserwuj nas na instagramie