Game Expert Blu Game Show 2022

Czyli impreza gamingowa, która odbyła się 28 maja 2022, dlatego warto przedstawić jak wyglądało wydarzenie, jakie przygotowane zostały atrakcje i dlaczego warto zaplanować swój udział na kolejnej edycji!

Tegoroczny event odbył się w sobotę 28 maja 2022 w Bydgoszczy na hali SISU Arena. Dla uczestników przewidziane były liczne atrakcje, począwszy od stoisk gamingowych wyposażonych w liczne konsole oraz zestawy VR. Każdy mógł zagrać tu nie tylko w najnowsze tytuły, ale także poczuć namiastkę przeszłości i sprawdzić grywalność gier retro. Na imprezie zjawili się również wystawcy stoisk wśród których znalazły się również uczelnie, zachęcające przyszłych studentów. Oczywiście nie mogło się obyć bez przygotowanych konkursów.

Czym jest e-sport?

Z każdym rokiem e-sport zyskuje na sile i zdobywa olbrzymią popularność wśród fanów tej dyscypliny. Jest to nic innego jak sport elektroniczny, którego działaniem są gry komputerowe. Rywalizacja w grach komputerowych łączy graczy z całego świata w rozgrywkach wieloosobowych, drużynowych lub PvP, czyli gracz na gracza. E-sport dostarcza duże emocje, podobnie jak normalny sport, a jedyna różnica jest taka, że cała rozgrywka odbywa się na ekranie. Do wysokiej popularyzacji i takiego sukcesu branży przyczyniła się rosnąca dostępność do internetu, a konkretniej platformy streamingowe takie jak YouTube i Twitch.

Turniej e-sportowy

Największą atrakcją był oczywiście turniej e-sportowy w Counter Strike: Global Offensive gry której z pewnością nikomu nie trzeba przedstawiać. Drużyny rywalizowały w zespołach pięcioosobowych, a łączna pula nagród wynosiła 25 tysięcy oraz nagrody rzeczowe. Zwycięzcą całego turnieju został team Game Agents pokonując w finale swoich przeciwników Arka Gdynia eSports. Warto wspomnieć, że IMBA również uczestniczyła w danym wydarzeniu. Mieliśmy przyjemność wyposażyć turniej w fotele gamingowe i tym samym zapewnić uczestnikom największą wygodę.

Dodatkowymi atrakcjami dla uczestników były targi technologiczne oraz targi pracy IT, zwieńczając wydarzenie koncertem oraz przygotowanym after party dla wszystkich gości, zawodników i wystawców. Cieszy również fakt, że imprezy gamingowe stają się coraz bardziej popularne i pożądane, a zapotrzebowanie na nie jest systematycznie zaspokajane przez organizatorów takich wydarzeń.

PodobneWPISY
PC Gaming Show 2020

PC Gaming Show 2020

Kolejne wielkie gamingowe wydarzenie jest już za nami. PC Gaming Show 2020 to event przeznaczony dla miłośników gier wideo na PC. Co prawda impreza stacjonarna została odwołana, natomiast odbyła się w formule online w sobotni wieczór.

obserwuj nas na instagramie