Game Expert Blu Game Show 2022

Czyli impreza gamingowa, która odbyła się 28 maja 2022, dlatego warto przedstawić jak wyglądało wydarzenie, jakie przygotowane zostały atrakcje i dlaczego warto zaplanować swój udział na kolejnej edycji!

Tegoroczny event odbył się w sobotę 28 maja 2022 w Bydgoszczy na hali SISU Arena. Dla uczestników przewidziane były liczne atrakcje, począwszy od stoisk gamingowych wyposażonych w liczne konsole oraz zestawy VR. Każdy mógł zagrać tu nie tylko w najnowsze tytuły, ale także poczuć namiastkę przeszłości i sprawdzić grywalność gier retro. Na imprezie zjawili się również wystawcy stoisk wśród których znalazły się również uczelnie, zachęcające przyszłych studentów. Oczywiście nie mogło się obyć bez przygotowanych konkursów.

Czym jest e-sport?

Z każdym rokiem e-sport zyskuje na sile i zdobywa olbrzymią popularność wśród fanów tej dyscypliny. Jest to nic innego jak sport elektroniczny, którego działaniem są gry komputerowe. Rywalizacja w grach komputerowych łączy graczy z całego świata w rozgrywkach wieloosobowych, drużynowych lub PvP, czyli gracz na gracza. E-sport dostarcza duże emocje, podobnie jak normalny sport, a jedyna różnica jest taka, że cała rozgrywka odbywa się na ekranie. Do wysokiej popularyzacji i takiego sukcesu branży przyczyniła się rosnąca dostępność do internetu, a konkretniej platformy streamingowe takie jak YouTube i Twitch.

Turniej e-sportowy

Największą atrakcją był oczywiście turniej e-sportowy w Counter Strike: Global Offensive gry której z pewnością nikomu nie trzeba przedstawiać. Drużyny rywalizowały w zespołach pięcioosobowych, a łączna pula nagród wynosiła 25 tysięcy oraz nagrody rzeczowe. Zwycięzcą całego turnieju został team Game Agents pokonując w finale swoich przeciwników Arka Gdynia eSports. Warto wspomnieć, że IMBA również uczestniczyła w danym wydarzeniu. Mieliśmy przyjemność wyposażyć turniej w fotele gamingowe i tym samym zapewnić uczestnikom największą wygodę.

Dodatkowymi atrakcjami dla uczestników były targi technologiczne oraz targi pracy IT, zwieńczając wydarzenie koncertem oraz przygotowanym after party dla wszystkich gości, zawodników i wystawców. Cieszy również fakt, że imprezy gamingowe stają się coraz bardziej popularne i pożądane, a zapotrzebowanie na nie jest systematycznie zaspokajane przez organizatorów takich wydarzeń.

PodobneWPISY

obserwuj nas na instagramie