Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie fotela gamingowego?

Wybierając nowy fotel gamingowy, powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na wygląd siedzenia, ale przede wszystkim na to, jakie funkcje on pełni, a także które z nich odpowiadają naszym potrzebom.

Wybór jest ułatwiony, kiedy przesiadamy się ze starego fotela na nowy model; wtedy jesteśmy w stanie określić cechy, które ceniliśmy sobie najbardziej, co zmienilibyśmy na lepsze, a jakich elementów pozbylibyśmy się na dobre. Zakup jest minimalnie utrudniony w momencie, gdy sięgamy po nasz pierwszy fotel gamingowy — nie do końca wiemy czego się spodziewać i oczekiwać od takiego siedzenia. Żeby ułatwić Wam podjęcie tej decyzji, przygotowaliśmy kilka niezbędnych informacji, które powinny ułatwić Wam zakup pierwszego fotela. 

Po pierwsze — wygoda. Na ten element będą głównie wpływać siedzenie z oparciem, wyposażone w specjalne poduszki. Musimy zadać sobie pytanie, jakie wypełnienie interesuje nas najbardziej. W tym przypadku mamy do wyboru dwa rodzaje pianki: EXECUTE — odpornej na ugniatanie, którą zawsze wypełnia się siedzenie (fotele KING i ROGUE wykorzystują ją również w oparciu) oraz RAMPAGE, będąca miękką odmianą tego materiału. Czy chcemy podnieść komfort siedzenia jeszcze bardziej, czy może wystarczy nam jego podstawowa forma? Czy wystarczy nam miękka pianka, uzupełnione o specjalne poduszki, wspierające nasz kręgosłup? Wybór powinna ułatwić znajomość naszego czasu spędzanego przy biurku — dzięki temu jesteśmy w stanie określić, jakiej pomocy od fotela będą wymagały nasze plecy. 

Po drugie — dopasowanie. Podłokietniki umożliwiają użytkownikowi dostosowanie fotela do swojego wzrostu i sposobu siedzenia. Tutaj również wymagana będzie dobra znajomość naszych nawyków. To pozwoli nam zdecydować, który z trzech typów podłokietników najbardziej nam pomoże: DOUBLEKILL — możliwy do ustawienia w dwóch kierunkach, TRIPLEKILL — w trzech, a także QUADRAKILL — w czterech, dzięki czemu ustawimy fotel idealnie do kształtu naszego ciała w trakcie siedzenia.

Po trzecie — synchronizacja. Całą wysokość fotela dopasujemy odpowiednio, do naszego wzrostu oraz biurka, dzięki możliwej regulacji wysokości. Wtedy poczujemy się pewnie, siedząc na naszym fotelu.

Po czwarte — stabilność. Musimy być pewni, że fotel jest odpowiednio wytrzymały. Zawsze należy zwrócić uwagę na jego podstawę — czy jest wykonana z trwałego tworzywa? Fotele KING i ROGUE wyposażone zostały w podstawę OMEGA, wykonaną z metalu. Pozostałe z drużyny wykorzystują GAMMĘ — podstawę wykonaną ze specjalnego, trwałego materiału. Musimy przeanalizować nasz sposób pracy i zdecydować, czy fotel będzie narażony na dodatkowe obciążenia, z którymi lepiej poradzi sobie podstawa z metalu.

Po piąte — dodatki. Czy nasz fotel ma się jedynie lekko odchylać, kiedy będziemy chcieli przeciągnąć się po wykonaniu ciężkiej pracy? A może chcemy się na nim całkowicie położyć? Można zaryzykować stwierdzeniem, że to małe detale, ale ta różnica może nas zdecydowanie zaskoczyć w trakcie używania. 

To elementy, na które — naszym zdaniem — powinno się zwrócić szczególną uwagę. Fotele gamingowe marki IMBA są różne, ale każdy z nich jest gotowy do wykonania powierzonych mu zadań. Wśród nich na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

PodobneWPISY

obserwuj nas na instagramie