Pierwszy fotel gamingowy – jak dokonać wyboru?

Korzystałeś do tej pory z fotela typowo biurowego i nadszedł czas na zmiany? Postaramy się przedstawić zalety, jakimi dysponuje fotel gamingowy oraz wyjaśnić różnice, wpływające na jego przewagę. Doradzimy, na co zwrócić uwagę podczas zakupu pierwszego fotela.

Zadbajmy o fotel solidny i wytrzymały

Wybór odpowiedniego fotela jest bardzo ważną kwestią, gdyż będziemy użytkowali go każdego dnia przez dłuższy okres, a przynajmniej wychodzimy z założeniem, by fotel posłużył nam przez lata. Zatem ważnym aspektem jest precyzja wykonania oraz jakość materiałów wykorzystanych do produkcji. Marka IMBA ma właśnie taką dewizę, sprawiając, że fotele gamingowe IMBA są naprawdę potężne. W zależności od wyboru konkretnego modelu fotele ważą od 18 kg do 24 kg, natomiast wszystkie przygotowane są pod dopuszczalną wagę 150 kg udźwigu. Kolejnym elementem wykonania jest materiał i wybór jego między tkaniną a wytrzymałą skórą ekologiczną dostosowaną pod długą eksploatację produktu.

Pierwszy fotel gamingowy

Musimy poczuć się komfortowo

Drugim równie ważnym aspektem jest wygoda i komfort użytkowania. Zdarza się, że przed komputerem spędzamy bardzo dużo czasu w jednej pozycji. Dlatego ważne jest zadbanie o nasze zdrowie. Kubełkowa konstrukcja, siedzenie wykonane z pianki odpornej na ugniatanie oraz oparcie wypełnione miękką pianką. To czynniki które sprawiają, że całe ciało, a najbardziej plecy, idealnie wpasowują się w fotel. Stabilizacja, dopasowanie układu ciała, zapewnia komfort użytkowania, minimalizując narażenie na dolegliwości bólu kręgosłupa oraz poczucie zmęczenia. Dodatkowo wszystkie fotele gamingowe IMBA wyposażone są w specjalne poduszki pod odcinek szyjny oraz lędźwiowy kręgosłupa, wspierające plecy.

material

Dopasujmy fotel gamingowy pod własne potrzeby

Kolejnym czynnikiem wyróżniającym fotel gamingowy od fotela biurowego jest zakres regulacji. Fotel biurowy zazwyczaj wyposażony jest w jeden rodzaj regulacji, czyli ustanowienie poziomu wysokości siedziska, góra — dół w przedziale ok. 10 cm. Fotele IMBA posiadają możliwości optymalizacji znacznie więcej. Poza oczywistym ustawieniem wysokości siedziska, mamy do dyspozycji również dostosowanie podłokietników w zakresie wysokości góra-dół, przesunięcia przód-tył, prawo-lewo lub też ustawienia pod odpowiednim kątem. To nie wszystko, jeśli chodzi o możliwości. Równie ciekawą funkcjonalnością jest możliwość rozłożenia oparcia do pozycji leżącej! Jeszcze jedną możliwością ustawienia są wcześniej wspomniane poduszki, które również możemy wyregulować i dopasować pod naszą sylwetkę.

regulacja

PodobneWPISY
Podsumowanie Roku 2020

Podsumowanie Roku 2020

Zakończyliśmy już rok 2020, zebraliśmy informacje, sprawdźmy jaki to był rok branży gamingowej!

Wspólna historia e-sportu i foteli gamingowych

Wspólna historia e-sportu i foteli gamingowych

Czy zadaliście sobie kiedyś pytanie, w którym momencie dokładnie narodził się e-sport? A może udało Wam się dostrzec zależność między rozwojem sportu elektronicznego i fotelami gamingowymi?

obserwuj nas na instagramie