Jak urządzić pokój gracza?

Na fali popularności gier coraz więcej osób nie tylko chce grać, ale dokupować akcesoria i sprzęt, aby jeszcze bardziej podnieść wrażenia z grania. Pokój gracza kiedyś wyglądał tak, że był mały telewizor, konsola, a na ścianach czy meblach gry i plakaty z ulubionych tytułów. Oldschool nadal jest modny i wiele osób idzie w tę stronę, a nawet kolekcjonuje elementy z gier, jednak jest to bardzo drogie rozwiązanie, a jak wiemy, cały gaming do tanich nie należy, prawda? Są jednak ciekawsze rozwiązania dla tych, co chcą postawić na minimalizm, RGB, czy styl produktywny, w którym będą też mogli się uczyć i pracować. Jak urządzić pokój gracza? Postaramy się pomóc!

Jak urządzić pokój gracza?

Pokój gracza pełen oświetlenia

Ostatnie kilka lat królowały światła led, często nazywane RGB. Jeśli jesteś fanem takiego rozwiązania, to super, bo części do takiego pokoju są dostępne w każdym sklepie. Będziesz potrzebował listwę ze światłami, którą warto zamontować za łóżkiem, czy biurkiem, aby wieczorami podświetlenie świetnie wyglądało. Idealnym rozwiązaniem w takim pokoju jest oczywiście sprzęt gamingowy wyposażony w elementy podświetlenia. Mowa tu oczywiście o klawiaturze gamingowej, myszce, czy nawet podzespołami w jednostce centralnej, na przykład płyta główna czy wiatraki. Więcej propozycji znajdziesz też w naszym wpisie, jaki prezent kupić dla gamera?
Doda to niesamowicie dobrego klimatu, który będzie pasował zarówno do wieczornych jak i nocnych rozgrywek. Nie może tutaj zabraknąć fotela gamingowego, który podkreśli nowoczesność, styl i pazur gamerskiego designu. Tutaj do takiego oświetlenia śmiało może nadać się Imba King Red, który swoim kolorem podkreśla gamerski styl. W takiej aranżacji wiele osób stawia właśnie na nowoczesność, czyli minimalizm. Brak tutaj plakatów, figurek czy dodatkowych bajerów, które ozdabiałyby wnętrze. To właśnie światła i kolory led mają pokazywać gamerski styl. Co powinno znaleźć się w pokoju gracza w takim stylu?

  • Oświetlenie LED
  • Sprzęt gamingowy z wyposażonym RGB
  • Duży monitor z szybkim odświeżaniem 
  • Wygodny fotel gamingowy

fotel gamingowy imba king red

Propozycja z mniejszym budżetem

Trend RGB, świateł czy innych takich bajerów istnieje od lat. Co zatem mają zrobić osoby z nieco mniejszym budżetem? Na pewno się nie denerwować, bo dla takich osób też znajdą się fajne propozycje. Każdy chce być graczem i śmiało może nim zostać, nawet bez najlepszego sprzętu czy czegoś, co nazywane jest “pokój gracza”.

Jeśli chcesz swobodnie grać i nie przejmować się innymi, możesz postawić na dobry sprzęt bez oświetlenia. To dodatkowy bajer, który nie jest nikomu potrzebny, jeśli takie rozwiązania Ci się nie podobają. Postaw na dobrą klawiaturę mechaniczną i myszkę z dobrą podkładką. Przyda się też dobre siedzenie, i tutaj można spróbować coś bardziej uniwersalnego jak na przykład IMBA Hunter. W takim pokoju konieczny jest jeszcze komputer, który spełni Twoje oczekiwania. Nie potrzebujesz tutaj szalonego oświetlenia czy nowoczesnego biurka. W takim wariancie możesz je ozdobić jak tylko chcesz. Warto dodać gamerski klimat, na przykład za pomocą figurek, pułki z pudełkami, steelbooki czy jakieś książki. Wszystko zostaje w Twojej wyobraźni a to, jak udekorujesz swój pokój gracza, zależy wyłącznie od Ciebie.

Jak urządzić pokój gamingowy i jak się za to zabrać? Nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi, a wszystko zależy od Ciebie. Zarówno my, jak i Ty jesteś graczem, więc game room powinien być dla gracza – Ciebie. Musisz sam go zaaranżować w taki sposób, aby pokazywał styl którym ty się kierujesz i w którym czujesz się dobrze. Warto pamiętać jednak o gotowych projektach i pomysłach zaproponowanych przez nas.

 

PodobneWPISY
EA Play 2020

EA Play 2020

Prezentujemy najnowsze zapowiedzi i zwiastuny nadchodzących gier od Electronic Arts.

Przedstawiamy fotel gamingowy IMBA ROGUE

Przedstawiamy fotel gamingowy IMBA ROGUE

W ostatnim wpisie przedstawiliśmy Wam jeden z foteli — IMBA HUNTER. Jako że drużyna naszych foteli składa się z wielu innych zawodników, nie zwlekamy i prezentujemy Wam kolejnego z nich.

obserwuj nas na instagramie