Co wpływa na przewagę fotela gamingowego nad biurowym?

Spór na temat przewagi fotela gamingowego nad klasycznym siedzeniem biurowym trwa od dawna, i nawet ostatnia popularność sprzętu dla graczy nie do końca satysfakcjonuje jego przeciwników. Jako twórcy takich foteli postanowiliśmy zająć konkretne stanowisko i podzielić się naszą wiedzą, która umożliwiła nam skonstruowanie wyjątkowych modeli marki IMBA.

Wszystkie rodzaje siedzeń, które mają służyć wielogodzinnej pracy przy biurku, są zaprojektowane tak, aby odciążyć nasze plecy — dzięki temu jest nam łatwiej skupić się na pracy, a także nie męczymy się aż tak szybko. Jednak, w przeciwieństwie do foteli biurowych, te gamingowe mają dodatkowe funkcje, które umożliwiają zmianę pozycji w trakcie siedzenia, a co za tym idzie — zapewniają więcej komfortu siedzącej na nim osobie.

 

Przykładami takich zastosowań są, chociażby: funkcja bujania, która umożliwia rozłożenie fotela do pozycji leżącej, czy regulowane podłokietniki, które siedzący może dopasować do swoich potrzeb — wzrostu czy ułożenia rąk. Na wygodę mają też wpływ materiały, z jakich wykonany został fotel. W przypadku siedzenia i oparcia wykorzystuje się dwa rodzaje pianek — odporną na ugniatanie albo dopasowującą się do kształtu ciała użytkownika; do obicia fotela stosuje się specjalny rodzaj ekoskóry — jest ona odporna na wszelkie otarcia i nie przykleja się do ciała użytkownika w trakcie upałów.

Przez wykorzystanie specjalnych materiałów do wykonania gamingowych foteli, pojawia się inna kwestia — różnica cenowa. Sami, przede wszystkim, jesteśmy graczami. Tworząc markę IMBA myśleliśmy o zaprojektowaniu siedzeń, które miałyby służyć również naszym potrzebom, a te są bardzo wymagające. Doświadczenie, jakie zdobyliśmy w trakcie poznawania świata gamingowych foteli oraz tworzenia własnych, doprowadziły nas do następujących wniosków: zakup fotela dla graczy nie jest wydatkiem, a inwestycją. Nie tylko urozmaicamy w pewien sposób nasze stanowisko, ale przede wszystkim dbamy o własne ciało; prostą postawę, brak zmęczenia, skupienie w trakcie najcięższych rozgrywek. Fotele gamingowe są również niezwykle wytrzymałe — dlatego nie musimy obawiać się, że siedzenie będzie wymagało wymiany; solidne wykonanie sprawia, że raz kupiony fotel posłuży nam na długie lata.

 

Jednak fotel fotelowi nierówny, nawet w świecie tych, przeznaczonych jedynie dla graczy. Właśnie dlatego marka IMBA proponuje swoim klientom kilka modeli, a każdy z nich różni się od siebie ilością dodatkowych elementów oraz funkcjonalnością. Naszym celem było również pokazanie, że nie trzeba wydawać czterocyfrowych kwot na dobry fotel gamingowy, dostosowany do wszystkich naszych potrzeb. Na jednak tym nie poprzestajemy. Chcemy, aby do drużyny IMBA dołączyło jeszcze więcej produktów, a te jeszcze lepiej odpowiadały potrzebom graczy.

PodobneWPISY
Fotel HUNTER w TechnoStrefie

Fotel HUNTER w TechnoStrefie

Kontynuujemy kolejne nasze przygody, występując tym razem na kanale, który jest bardzo dobrze zorientowany w najnowszych technologiach!

obserwuj nas na instagramie