Wspólna historia e-sportu i foteli gamingowych

Czy zadaliście sobie kiedyś pytanie, w którym momencie dokładnie narodził się e-sport? A może udało Wam się dostrzec zależność między rozwojem sportu elektronicznego i fotelami gamingowymi? Tworząc markę IMBA nie mogliśmy nie zainteresować się tym tematem, dlatego stwierdziliśmy, że warto byłoby przytoczyć i Wam historię siedzeń dla graczy, którą obecnie sami możemy tworzyć.

Spekuluje się, że wydarzenie, które doprowadziło do powstania e-sportu, jaki znamy dzisiaj, miało miejsce jeszcze na przełomie roku 1997 i 1998 w Korei Południowej. Kryzys finansowy, który doprowadził do zwolnienia wielu pracowników instytucji finansowych sprawił, że większość pozbawionych pracy Koreańczyków zaczęła spędzać wolny czas przed komputerami. W tym samym roku swoją premierę miała gra Blizzarda — Starcraft. Ta strategia czasu rzeczywistego stała się w Korei Południowej niezwykle popularna; według danych z lipca 2001 roku, to właśnie tam sprzedano ponad połowę wszystkich kopii gry, czyli 2 miliony.

Uwielbienie wśród graczy i popularność trybu multiplayer doprowadziło do powstawania kolejnych turniejów; te z czasem zyskiwały status, tak zwanych, profesjonalnych rozgrywek, które transmitowano w telewizji, a najlepsi gracze na dobre mogli porzucić powrót do swoich dawnych karier — wszystko za sprawą sponsorów. Zresztą, mówiąc o turniejach StarCrafta obecnie, Koreańczycy dalej pozostają mistrzami tej gry, niemożliwymi do zdetronizowania.

Jak to się ma do foteli dla graczy? Powiązanie jest bardzo proste — granie w gry komputerowe wiąże się najczęściej z siedzeniem przy biurku. Rozwój umiejętności do stopnia profesjonalnego wymaga spędzenia wielu godzin siedząc, a zwykłe fotele po czasie sprawiają dyskomfort. Ten znowu doprowadza do braku skupienia, przez co wyniki gracza są gorsze. Pierwszą walkę z niewygodą w 2006 roku podjęła firma DXRacer, a ich pierwszy fotel był… zmodyfikowanym siedzeniem z samochodu wyścigowego. Ten projekt siedzenia był prekursorem, którym obecnie inspiruje się również IMBA. Czerpiąc wiedzę od pierwotnych designerów oraz mając na uwadze obecne potrzeby graczy — zarówno profesjonalnych, jak i tych zagrywających się w domowym zaciszu — rozszerzamy możliwości fotela gamingowego, korzystając z nowych materiałów lub rozwiązań poprawiających komfort siedzącego.

 

Fotele gamingowe zostały stworzone przede wszystkim z myślą o korygowaniu wady postawy i wyeliminowaniu możliwości powstania kolejnych. Twórcy IMBA wiedzą, jak bardzo zaangażowani w swoje hobby są gracze, nie wyobrażamy sobie proponować im produktu, który popełniałby błędy klasycznego siedzenia. Wpływa to nie tylko bezpośrednio na ich kręgosłup, ale i na samopoczucie oraz jakość pracy.

Fotele, które obecnie określa się mianem produktów dla graczy, znajdą zastosowanie dla każdej osoby pracującej na siedząco. Z naszej strony — choć uwielbiamy tematy okołogrowe, IMBA z największą przyjemnością stanie na wysokości zadania, żeby walczyć z niewygodą i poprawić produktywność każdego z użytkowników naszych foteli.

E-sport i fotele  gamingowe mają niezwykle bogatą przeszłość, za którą w większości odpowiadają przypadki. Cieszymy się jednak, że nieprzypadkowo na kartach tejże historii pojawiliśmy się my, razem z marką IMBA. Pracujemy w pocie czoła, żeby dostarczyć na rynek zindywidualizowane produkty i trafić w gust każdego siedzącego.

PodobneWPISY

obserwuj nas na instagramie