Wspólna historia e-sportu i foteli gamingowych

Czy zadaliście sobie kiedyś pytanie, w którym momencie dokładnie narodził się e-sport? A może udało Wam się dostrzec zależność między rozwojem sportu elektronicznego i fotelami gamingowymi? Tworząc markę IMBA nie mogliśmy nie zainteresować się tym tematem, dlatego stwierdziliśmy, że warto byłoby przytoczyć i Wam historię siedzeń dla graczy, którą obecnie sami możemy tworzyć.

Spekuluje się, że wydarzenie, które doprowadziło do powstania e-sportu, jaki znamy dzisiaj, miało miejsce jeszcze na przełomie roku 1997 i 1998 w Korei Południowej. Kryzys finansowy, który doprowadził do zwolnienia wielu pracowników instytucji finansowych sprawił, że większość pozbawionych pracy Koreańczyków zaczęła spędzać wolny czas przed komputerami. W tym samym roku swoją premierę miała gra Blizzarda — Starcraft. Ta strategia czasu rzeczywistego stała się w Korei Południowej niezwykle popularna; według danych z lipca 2001 roku, to właśnie tam sprzedano ponad połowę wszystkich kopii gry, czyli 2 miliony.

Uwielbienie wśród graczy i popularność trybu multiplayer doprowadziło do powstawania kolejnych turniejów; te z czasem zyskiwały status, tak zwanych, profesjonalnych rozgrywek, które transmitowano w telewizji, a najlepsi gracze na dobre mogli porzucić powrót do swoich dawnych karier — wszystko za sprawą sponsorów. Zresztą, mówiąc o turniejach StarCrafta obecnie, Koreańczycy dalej pozostają mistrzami tej gry, niemożliwymi do zdetronizowania.

Jak to się ma do foteli dla graczy? Powiązanie jest bardzo proste — granie w gry komputerowe wiąże się najczęściej z siedzeniem przy biurku. Rozwój umiejętności do stopnia profesjonalnego wymaga spędzenia wielu godzin siedząc, a zwykłe fotele po czasie sprawiają dyskomfort. Ten znowu doprowadza do braku skupienia, przez co wyniki gracza są gorsze. Pierwszą walkę z niewygodą w 2006 roku podjęła firma DXRacer, a ich pierwszy fotel był… zmodyfikowanym siedzeniem z samochodu wyścigowego. Ten projekt siedzenia był prekursorem, którym obecnie inspiruje się również IMBA. Czerpiąc wiedzę od pierwotnych designerów oraz mając na uwadze obecne potrzeby graczy — zarówno profesjonalnych, jak i tych zagrywających się w domowym zaciszu — rozszerzamy możliwości fotela gamingowego, korzystając z nowych materiałów lub rozwiązań poprawiających komfort siedzącego.

 

Fotele gamingowe zostały stworzone przede wszystkim z myślą o korygowaniu wady postawy i wyeliminowaniu możliwości powstania kolejnych. Twórcy IMBA wiedzą, jak bardzo zaangażowani w swoje hobby są gracze, nie wyobrażamy sobie proponować im produktu, który popełniałby błędy klasycznego siedzenia. Wpływa to nie tylko bezpośrednio na ich kręgosłup, ale i na samopoczucie oraz jakość pracy.

Fotele, które obecnie określa się mianem produktów dla graczy, znajdą zastosowanie dla każdej osoby pracującej na siedząco. Z naszej strony — choć uwielbiamy tematy okołogrowe, IMBA z największą przyjemnością stanie na wysokości zadania, żeby walczyć z niewygodą i poprawić produktywność każdego z użytkowników naszych foteli.

E-sport i fotele  gamingowe mają niezwykle bogatą przeszłość, za którą w większości odpowiadają przypadki. Cieszymy się jednak, że nieprzypadkowo na kartach tejże historii pojawiliśmy się my, razem z marką IMBA. Pracujemy w pocie czoła, żeby dostarczyć na rynek zindywidualizowane produkty i trafić w gust każdego siedzącego.

PodobneWPISY
PC Gaming Show 2020

PC Gaming Show 2020

Kolejne wielkie gamingowe wydarzenie jest już za nami. PC Gaming Show 2020 to event przeznaczony dla miłośników gier wideo na PC. Co prawda impreza stacjonarna została odwołana, natomiast odbyła się w formule online w sobotni wieczór.

obserwuj nas na instagramie